Diecezja Sosnowiecka rekordzistką Nocy Konfesjonałów

Data dodania: 2023.04.07

Diecezja sosnowiecka jest rekordzistką w Polsce. W nocy z Wielkiego Piątku na Wielka Sobotę spowiedź będzie się odbywać w prawie co drugim kościele. Ze 162 parafii w 70 z nich w czasie Nocy Konfesjonałów dyżurować będą księża (PEŁNA LISTA). W samym tylko Sosnowcu będzie to 19 kościołów.

Biskup Grzegorz Kaszak wyraża ogromną wdzięczność wszystkim kapłanom podejmującym trud spowiadania w ramach Nocy Konfesjonałów na terenie Diecezji Sosnowieckiej.

Warto podkreślić i podziękować księżom diecezji sosnowieckiej za tak szeroką dyspozycyjność w konfesjonałach w nocy z piątku na sobotę. To bardzo „gorący” czas, kiedy jest wiele przygotowań związanych ze świętami wielkanocnymi. Mimo to kapłani chcą być do dyspozycji swoich wiernych, aby każdy miał możliwość skorzystania z sakramentu pokuty – tłumaczy ks. Przemysław Lech, rzecznik prasowy sosnowieckiej diecezji w rozmowie z KAI.

W tym roku możliwość spowiedzi w czasie trwania „Nocy konfesjonałów” będzie w ponad 200 kościołach w całej Polsce.

Zapraszamy wszystkich i tych, którzy regularnie korzystają z sakramentu pokuty i tych, którzy się wahają i dawno nie byli – myślę, że te osoby zwłaszcza – mówi ks. Przemysław Lech.

Noc Konfesjonałów ma być okazją do pojednania dla osób mających problem z wygospodarowaniem czasu w innym terminie, np. ze względu na pracę zawodową.

Noc Konfesjonałów jest przedwielkanocną akcją ewangelizacyjną organizowaną w Polsce od 2010 r. Od roku 2012 włączyć się w przedsięwzięcie mogą wszystkie parafie. Akcja skierowana jest do wiernych Kościoła Katolickiego, którzy nie zdąrzyli jeszcze przystąpić do spowiedzi wielkanocnej.

Mikołaj Wójtowicz/KAI