Dom SZILO: rekolekcje Domowego Kościoła

Data dodania: 2024.02.10

W dniach od 2 do 7 lutego 2024 w Domu SZILO w Czeladzi odbywały się rekolekcje Domowego Kościoła poświęcone dialogowi małżeńskiemu. W rekolekcjach brało udział 11 małżeństw wraz z dziećmi z Diecezji Sosnowieckiej (z Sosnowca, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej) oraz spoza diecezji (Żory, Rzeszów, Bojano, Otrębusy, Bełchatów, Łódź, Oświęcim).

Parą prowadzącą było małżeństwo: Danuta i Henryk Wilkowscy, a moderatorem ks. Dawid Kuczek. Opiekę nad dziećmi sprawowała diakonia wychowawcza, a o oprawę liturgiczną zadbała diakonia muzyczna.

W programie dnia był czas ma modlitwę indywidualną (Namiot Spotkania) i wspólnotową (Jutrznia, Msza święta), konferencje i warsztaty, a także spotkania w grupach i dialog małżeński. Małżonkowie mieli okazję także do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu i integracji w ramach pogodnych wieczorów i zabawy tanecznej. O smaczne i pożywne potrawy zadbała niezawodna p. Urszula.

ks. Dawid Kuczek
dyrektor Domu SZILO