Dom SZILO: Za nami diecezjalny egzamin na ceremoniarza

Data dodania: 2023.06.05

W sobotę, 3 czerwca 2023 r. w Domu SZILO w Czeladzi odbył się diecezjalny egzamin na ceremoniarza. Lektorzy, którzy ukończyli kurs na ceremoniarza, przystąpili do egzaminu, który składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

W pierwszej części odpowiedzieli na 42 dwa pytania z zakresu liturgiki, zwłaszcza znajomości Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego, roku liturgicznego, teologii i historii liturgii oraz elementów języka łacińskiego. Ci, którzy poprawnie odpowiedzieli na min. 50% pytań, mogli kontynuować egzaimin na poziomie praktycznym. Ta część zweryfikowała ich umiejętności dotyczące przygotowania celebracji liturgicznej na podstawie konkretnie wylosowanej uroczystości.

Osoby, które zakończyły egzamin z wynikiem pozytywnym, zostaną ustanowione przez bp. Grzegorza Kaszaka ceremoniarzami liturgicznymi podczas Zjazdu Liturgicznej Służby Ołtarza w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu, 17 czerwca 2023 r. o godz. 10:00.

PEŁNA GALERIA JEST DOSTĘPNA TUTAJ

ks. Łukasz Tkaczyk