Droga krzyżowa ulicami Pogoni

Data dodania: 2023.03.25

W piątek 24 marca odbyła się dekanalna droga krzyżowa ulicami Pogoni w Sosnowcu. Wzięli w niej udział mieszkańcy Pogoni, księża pracujący w dekanacie oraz bp Grzegorz Kaszak. Wcześniej w kościele św. Tomasza Apostoła przewodniczył Mszy w intencji całej wspólnoty dekanalnej.

W czasie liturgii miała miejsce przerwa w dostawie prądu.

- Cieszę się, że ta tradycja jest kultywowana. Dzięki tej drodze krzyżowej nasza modlitwa płynie do nieba, co jest z korzyścią dla nas, miasta i świata. Dziękuję, że przyszliście tu, aby rozważać mękę Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Niech dobry Bóg wam wynagrodzi ten trud i poświęcenie - powiedział na początku Mszy bp Grzegorz.

Duży, drewniany krzyż był niesiony przez członków grup parafialnych oraz wierni parafii św. Tomasza, Nawiedzenia NMP, i św. Łukasza Ewangelisty. To właśnie tam, w parafii św. Łukasza prowadzonej przez księży Pallotynów zakończyło się nabożeństwo.

- Kochani, widzieliście, jak nas obserwowali. Dzięki za to piękne świadectwo. Być może czyjeś serce pod wpływem śpiewu, naszych rozważań się przemieniło - powiedział bp Kaszak podkreślając, że to Bóg może dać przemianę serca.

Zgodnie z tradycją w Wielkim Poście organizowane są Drogi Krzyżowe ulicami miast i miejscowości. Obecność Krzyża i adorujących go wiernych publicznej stają się ważnym świadectwem wiary.

Mikołaj Wójtowicz

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.