Drugi etap ŚDM - dni w diecezji Porto

Data dodania: 2023.08.01

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży dzielą się relacją, jak przebiega ich dalszy pobyt w Portugalii.

Po kilku dniach w Barcelonie wyruszyliśmy w dalszą podróż. Diecezjalne dni w Porto spędziliśmy, zwiedzając zabytki miasta oraz uczestnicząc w programie zorganizowanym przez diecezję. Był też wypoczynek na plaży przy oceanie.

Każdy dzień pobytu w parafii rozpoczynaliśmy od mszy świętej. Następnie razem z wolontariuszami z parafii modliliśmy się i uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie. Po wspólnym obiedzie zwiedzaliśmy miasto. Wieczorem wraz z rodzinami, które nas gościły, jedliśmy kolację. Dzień kończymy wspólną modlitwą przed kościołem.

Sobota była poświęcona spotkaniu wszystkich wspólnot młodych z diecezji Porto. Uczestniczyliśmy we mszy świętej sprawowanej przez biskupa miejsca Manuela wraz z biskupami i kapłanami z wielu krajów świata. Popołudni wzięliśmy udział w koncertach i inscenizacjach przypominających dotychczasowe ŚDM-y.

Ostatni dzień w diecezji Porto spędziliśmy we wspólnocie parafialnej. Po uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem księdza proboszcza, wraz ze wspólnotą parafialną zjedliśmy wspólny obiad. W tym dniu wolontariusze z ŚDMu oprowadzili nas po muzeum portu w Porto. Wieczorem każda z rodzin pożegnała nas uroczystą kolacją. Tradycyjnie już, jako ostatni punkt dnia, odmówiliśmy modlitwę różańcową z młodzieżą i rodzinami, które nas gościły.

Następny etap to Lizbona.

Tatiana Kornobis

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.