Dyrektor Caritas Polska odwiedził sosnowiecką Caritas

Data dodania: 2022.12.07

7 grudnia br. Caritas Diecezji Sosnowieckiej gościła ks. Marcina Iżyckiego, dyrektora Caritas Polska. Wizyta rozpoczęła się od odwiedzin w budynku Caritas przy ul. Reja 9 w Sosnowcu, gdzie przygotowywane są mieszkania dla Uchodźców. Kolejnym punktem odwiedzin była pralnia wodna "Diligere".

Dyrektorzy odwiedzili także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Będzinie, w którym przebywają pacjenci objęci całodobową opieką medyczną z zakresu: leczenia, pielęgnacji i rehabilitacji.

Ks. Iżycki udał się także do siedziby Caritas, w budynku której mieści się Przedszkole "Radosna Wyspa" oraz Stacja Opieki Caritas. Dyrektor Caritas Polska odwiedzając placówki spotkał się z podopiecznymi jak i pracownikami Caritas. Podczas spotkania udzielono informacji o prowadzonych akcjach i projektach, potrzebach oraz planach na przyszłość.

Podczas spotkań i rozmów nie zabrakło również czasu na modlitwę w sosnowieckiej Bazylice Katedralnej oraz przy grobie pierwszego Biskupa Sosnowieckiego bp. Adama Śmigielskiego - założyciela Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Ostatnim punktem odwiedzin było spotkanie z przedstawicielką Parafialnego Zespołu Caritas, wyróżnioną w tym roku przez Dyrektora złotym medalem In Caritate Servire - Mariolą Stefańczyk oraz proboszczem Sanktuarium św. Jana Marii Vianeya w Czeladzi-Piaskach - ks. Józefem Handerkiem.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej