Film o bł. Carlo Acutisie w kinie "Helios" w Sosnowcu

Data dodania: 2023.05.23

Entuzjazm, radość i miłość do ludzi - to cały Carlo Acutis. Był takim samym chłopcem jak wszyscy inni - można to usłyszeć od każdego, kto go znał.- I na tym właśnie polegała jego wyjątkowość.

Teraz możesz poznać go lepiej!

Już 6 czerwca w kinie Helios w Sosnowcu będziesz mógł obejrzeć film “Niebo nie może czekać” opowiadający o życiu bł. Carlo Acutisa. Projekcja filmu połączona będzie z spotkaniem z Andrzejem Sobczykiem - prezesem Stowarzyszenia Rafael.

Niebo nie może czekać to poruszające, pełne dobrych emocji i umocnienia wiary kino.

Opowieść nie ogranicza się do pokazania życia radosnego nastolatka, fascynata komputerów, gier wideo i gry na saksofonie. W filmie widzimy nie tylko dojrzałą duchowość Carla, jego szczególne przywiązanie do Eucharystii i modlitwy. To, co najbardziej niezwykłe, dzieje się bowiem teraz.

Carlo Acutis na naszych oczach staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Tysiące wiernych pielgrzymują do jego grobu, jego moc wstawienniczą potwierdzają setki świadectw, przyciąga młodzież, nawraca, staje się patronem młodego Kościoła, jego wiosną…

Projekcja filmu odbywać się będzie w ramach Strefy Młodych organizowanej przez Muza Dei.

Strefa Młodych jest przestrzenią i czasem spotkań młodzieży Nowej Kultury, która jest przyszłością w zachowywaniu, pielęgnowaniu i szerzeniu wartości Nowego Człowieka. Młodzi w ramach Strefy Młodych mogą uczestniczyć w warsztatach, cyklu spotkań "Ludzie z pasją", koncertach, wspólnych wyjazdach weekendowych, a także projekcjach filmowych.

Magdalena Sierka
Muza Dei

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.