Gołaczewy: poświęcenie nowego krzyża przydrożnego

Data dodania: 2023.09.15

W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego ks. Stanisław Gibała dokonał poświęcenia Krzyża znajdującego się na skrzyżowaniu dróg na terenie parafii św. Marii Magdaleny w Gołaczewach.

Krzyż w tym miejscu stał od bardzo dawna. Pierwszy postawił go Marian Grzanka. Warunki atmosferyczne i czas spowodowały zniszczenie struktury drzewa, z którego był wykonany. Nowy krzyż wykonał Andrzej Osmęda, mąż wnuczki pierwszego wykonawcy krzyża.

Dąb, z którego Andrzej Osmęda wykonał krzyż został pozyskany z wycinki przy budowie III etapu budowy obwodnicy Wolbromia, z okolic Gołaczew-Piasków. Drzewo było sezonowane, długi czas zanurzone w oleju, więc powinno długo cieszyć parafian i przejeżdżajacych swoim pięknem. 

Pan Jezus z pasyjki, który został odnowiony i umieszczony na nowym krzyżu nich otacza nas opieką i strzeże uczestników ruchu drogowego, by szczęśliwie wracali do swoich domów.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w poświęceniu i tym samym dali świadectwo naszej wiary i tożsamości narodowej u której podstawy jest Krzyż Święty. 

Monika Krzywańska

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.