Informacje o pogrzebie

Data dodania: 2023.03.11

7 marca 2023 roku
tragicznie zginął

śp. diakon Mateusz BŁAUT (l. 25)

pochodzący z Łobzowa,
z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
w Wolbromiu

Diakon Diecezji Sosnowieckiej
Seminarzysta Wyższego Międzydiecezjalnego
Seminarium Duchownego
w Częstochowie

Program uroczystości pogrzebowych:

Wtorek, 14 marca 2023 r.

godz. 13.00 - modlitwa przy trumnie z ciałem śp. diakona Mateusza na placu przy kościółku pw. NMP (ul. Mariacka) w Wolbromiu.

Następnie procesja z trumną do kościoła parafialnego pw. św. Katarzyny w Wolbromiu.

godz. 13.30 - modlitwa różańcowa w intencji śp. diakona Mateusza

godz. 14.00 - Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka w intencji śp. diakona Mateusza.

Po mszy świętej pogrzebowej kondukt z trumną z ciałem zmarłego diakona Mateusza uda się na cmentarz parafialny.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Zwracamy się z prośbą do przedstawicieli mediów oraz do osób zamierzających uczestniczyć w pożegnaniu diakona Mateusza o uszanowanie uczuć i prywatności Rodziny oraz o powstrzymanie się od jakiegokolwiek fotografowania, filmowania czy transmitowania online uroczystości pogrzebowej.