Iskra Bożego Miłosierdzia - księża i wierni nagrali Koronkę

Data dodania: 2020.04.19

"W Wielką Sobotę, po wieczornej Wigilii Paschalnej, dwóch takich księży – Adrian Piętka i Waldemar Kuś, którzy wcale nie ukradli księżyca, wpadli na pomysł, by w ciągu nadchodzącego tygodnia ukraść "Iskrę Bożego Miłosierdzia". W ich głowach zrodził się pomysł, by w tym trudnym czasie dodać otuchy i skłonić do refleksji wszystkich, których ta "Iskra Bożego Miłosierdzia" dotknie w najbliższą niedzielę.

Wokaliści

W związku z tym, że nie jest to dzieło tylko ludzkie, z pomocą by „Iskra Bożego Miłosierdzia” dotarła do jak największej ilości ludzi Bóg postawił przed nami Wokalnych Aniołów *, którzy po telefonie z Nieba, bez mrugnięcia okiem powiedzieli temu dziełu –TAK. Przedstawiam Wam tych Wokalnych Aniołów: Aleksandra Stano, Daria Porębska, Martyna Pluta, Bartosz Jaśkowski i ja, ks. Adrian Piętka.

*Wokalny Anioł – za Wikipedią – Anioł w ciele człowieka, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, dzieli się swoim talentem oraz tym co mu w duszy gra i zawsze widzi drugiego człowieka obok siebie.

Muzycy-instrumentaliści

Po Aniołach wokalnych przyszedł czas na Instrumentalnych Herosów. Od pierwszego telefonu z Nieba w Niedzielę Wielkanocną, do pierwszego dźwięku minęło tylko 4 godziny, a to za sprawą kierownika muzycznego, czyli Radosława Mokrusa, a zarazem pianisty i aranżera całego projektu. Z pomocą przyszedł nam także saksofon nr 1 w Polsce Jerzy Główczewski oraz gitarowi mocarze – ks. Waldemar Kuś i Michał Lech.

Niedziela rano

No dobra. Czas wyłożyć karty na stół. W warunkach domowych udało nam się stworzyć projekt nazwany „Iskrą Bożego Miłosierdzia”. To był niezwykły czas, w którym Pan Bóg postawił na naszej drodze Ludzi niezwykłych. Niezwykłych, ponieważ obdarzonych niezwykłym talentem, wrażliwych i otwartych na coś nowego. W tym trudnym czasie, kiedy przyszło nam się zmierzyć z zatrzymaniem się nad sobą, nad swoim życiem – kilku ludzi postanawia na chwałę Bożą z serca wyśpiewać Boże Miłosierdzie. Gorące podziękowania dla Krzysztofa Antkowiaka i jego menagera Wojciecha Liedke za możliwość wykorzystania linii melodycznej Koronki.

Zapraszamy do wspólnego oglądania, modlitwy, słuchania, komentowania i udostępniania. Niech „Iskra Bożego Miłosierdzia” zamieni się dzisiaj w "Ogień Bożego Miłosierdzia".

ks. Adrian Piętka

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.