Jasna Góra: parafialna pielgrzymka z Dąbrowy Górniczej

Data dodania: 2023.02.01

Duszpasterze parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Dąbrowie Górniczej po zakończeniu tegorocznej wizyty duszpasterskiej już po raz czwarty w ostatnią sobotę stycznia udali się wraz z wiernymi na pielgrzymkę do Częstochowy, przed oblicze Pani Jasnogórskiej.

O godzinie 11:00 proboszcz parafii - ks. Sławomir Rozner wraz z ks. Grzegorzem Półtorakiem w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej odprawili Mszę Świętą w intencji mieszkańców parafii, którzy przyjęli kolędę w swoich domach i wszystkich uczestników pielgrzymki, których było ponad 200 osób.

Po Eucharystii pielgrzymi udali się na wspólną drogę krzyżową do górnej części kaplicy Matki Bożej nad Salą Rycerską.

W pielgrzymce wzięli udział także słuchacze Uniwersytetu III Wieku Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

duszpasterze parafii