Jaworzno: "Ojcze nasz" we wspólnocie Betlejem

Data dodania: 2024.06.25

Bp Artur Ważny odwiedził Wspólnotę Betlejem w niedzielę 23 czerwca. Odprawił Mszę świętą, po której odbył się koncert uwielbieniowy zespołu Kadosz. Świętowano w ten sposób Dzień Ojca oraz 30 rocznicę święceń kapłańskich ks. Mirosława Toszy, założyciela wspólnoty.

W wydarzeniu uczestniczyło ok. 300 osób, w tym wiele osób ubogich i bezdomnych. Całość odbywała się w ogrodzie przy domu Betlejem. W  spotkaniu wzięły udział siostry ze zgromadzenia Matki Teresy z Kalkuty, które na co dzień mieszkają w Katowicach.

Nowy biskup diecezjalny przekazał wspólnocie relikwie rodziców św. Teresy - Zelii i Ludwika Martin. Ostatnią częścią spotkania był grill i wspólny posiłek.

tekst: Mikołaj Wójtowicz
zdjęcia: Paweł Jarząbek i ks. Mirosław Tosza