Jaworzno: II Elżbietański Koncert Organowy za nami

Data dodania: 2022.11.22

W parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie odbył się II Elżbietański Koncert Organowy. Szczakowska świątynia w całości została wypełniona słuchaczami, którzy w skupieniu wysłuchali utworów m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Handla, Jeremiaha Clarka, Tomaso Albinioniego jak również Vincenta Lubecka.

Wysoką rangę wydarzenia zapewnili wybitni muzycy, którzy zostali zaproszeni do udziału w koncercie: Michał Piechnik – organista Bazyliki Mariackiej w Krakowie oraz Tobiasz Bała (trąbka) – stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncert poprowadził historyk i organista pochodzący z Chrzanowa - Łukasz Więcek, który w przedstawił zebranym gościom historię poszczególnych kompozytorów, a także napisanych przez nich utworów.

Uczestnicy wydarzenia po koncercie mogli złożyć ofiarę do puszek na rzecz utrzymania i konserwacji zabytkowych organów szczakowskiego Kościoła.

Organizatorem koncertu była parafia pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie z proboszczem - ks. Józefem Gutem. Koordynatorem wydarzenia był Mateusz Niedopytalski - miejscowy organista.

/bpds
zdjęcia i video: WWW.JAW.PL