Jaworzno: na Jasną Górę wyruszyła Grupa Złota

Data dodania: 2022.08.08

8 sierpnia Grupa Złota wyruszyła na pielgrzymkę z Jaworzna. 9 sierpnia w Olkuszu dołączy do pozostałych grup XXXI Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Pątnicy przed wyjściem zebrali się na Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Pawła Tracza, kierownika pielgrzymki wraz z księżmi, którzy będą pielgrzymować wraz z grupą: ks. Andrzejem Krupą, ks. Arturem Pęksą i ks. Marcinem Wartą.

- Wychodzimy na wspólne pielgrzymowanie, aby spotkać Jezusa i zaprosić Go do swojego serca. Droga do Częstochowy to droga przemiany każdego pielgrzyma – mówił w czasie homilii ks. Krupa. Jak dodał, pielgrzymka ma za zadanie uczyć miłości do Boga i do drugiego człowieka.

Grupa Złota liczy w tym roku ok. 80 uczestników. Najmłodsza uczestniczka ma 9,5 miesiąca.