Jerzmanowice: Msza w intencji ks. Kazimierza Szczęsnego

Data dodania: 2023.03.06

W niedzielę 5 marca w parafii św. Bartłomieja w Jerzmanowicach bp Grzegorz Kaszak przewodniczył nabożeństwu Gorzkich Żali i Mszy św. w intencji proboszcza ks. Kazimierza Szczęsnego z okazji jego imienin wypadających dzień wcześniej. Wygłosił także kazanie pasyjne.

W trakcie homilii przywołał postać św. Siostry Faustyny.

- Kiedy ona znajduje się w trudnym momencie swojego życia, przychodzi do niej Pani Przenajświętsza i daje jej radę. Mówi tak: „Rozważaj mękę mojego Syna, a zwyciężysz”. Daje jej w ten sposób wskazówkę - powiedział sosnowiecki ordynariusz.

Jak dodał, ta wskazówka adresowana jest do wszystkich i pokazuje, jak przezwyciężać trudności. Podkreślił także, że każdy ma problemy, które można w ten sposób pokonać, zamiast je ukrywać przed samym sobą.

- Musimy sobie powiedzieć: to co wycierpiał Pan nasz Jezus Chrystus to przekracza naszą wyobraźnię. Jak ludzie potrafili w tamtym momencie być okrutni. Bardzo go bolało to, że przecież nic złego nie uczynił. A oni dobrze o tym wiedzieli: Jezus chodził po ziemi i uzdrawiał. Leczył choroby, pocieszał ludzi, dawał rady, kiedy do niego przychodzili z różnymi problemami. Pomagał bardzo konkretnie - mówił bp Grzegorz.

Na zakończenie przedstawiciele parafian zapewnili o modlitwie w intencji biskupa ordynariusza i całego Kościoła.

- Uświadamiamy sobie, że Kościół potrzebuje naszej modlitwy, osobistego nawrócenia i dojrzałej, silnej wiary. Mamy nadzieję, że czas Wielkiego Postu pomocny będzie w ożywieniu naszej miłości do Zbawiciela przez rozważanie Jego męki i śmierci - mówili parafianie.

Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Jerzmanowicach została ustanowiona prawdopodobnie w 1338 r.

Mikołaj Wójtowicz