Klerycy napisali "Listy wdzięczności"

Data dodania: 2015.04.07

Okres Wielkanocny – 50 dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego, to czas szczególnej wdzięczności Bogu za zbawienie, jakie dokonało się w Chrystusie. Z inicjatywy rektora sosnowieckiego Seminarium, ks. Konrada Kościka, oraz Biura Prasowego Kurii będzie to także czas, w którym klerycy wyrażą wdzięczność za swoje powołanie tym wszystkim, którzy mieli i ciągle mają na nie wpływ.

"Powołanie to dar od Pana Boga, ale w jego odkryciu, wyborze właściwej drogi i podążaniu nią pomagają konkretne osoby i grupy. Trwając w radości zmartwychwstania i przygotowując się do święceń kapłańskich, które nasi diakoni przyjmą w wigilię Zesłania Ducha Świętego, 23 maja, zapraszamy do lektury listów wdzięczności, napisanych przez kleryków, które na stronie diecezji sosnowieckiej będą ukazywały się w kolejne czwartki" – tłumaczy ks. Konrad Kościk, rektor Seminarium.

Pierwszy z listów, już w najbliższy czwartek, 9. kwietnia, skierowany będzie do rodziców. Jego autorem jest kl. Przemysław Lech. W kolejne tygodnie przeczytamy listy do proboszcza rodzinnej parafii, ojca duchownego w Seminarium oraz przedstawicieli grup, jakie odcisnęły się na formacji – oazy, ministrantów i szkoły. Klerycy nie zapomnieli także o tych, którzy przez czas formacji otaczają ich swoją modlitwą. Wraz z listami zamieścimy także odpowiedzi napisane przez odbiorców.

Cykl ma być zachętą do wytężonej modlitwy za kleryków oraz o nowe, święte powołania, ale też uświadomieniem, jak wielką rolę w kształtowaniu przyszłych kapłanów odgrywa środowisko, w jakim się wychowują i wszyscy, z którymi się stykają.

Dzień kolejnych publikacji wybrano nieprzypadkowo – to przecież czwartek jest pamiątką ustanowienia Eucharystii, w wielu parafiach pierwsze czwartki miesiąca są dniem modlitw o powołania. W każdy czwartek klerycy obejmują swoją modlitwą podczas Mszy św. wszystkich seminaryjnych dobrodziejów.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.