Sosnowiec: kolędowanie na Niwce

Data dodania: 2024.01.14

Zimowa sceneria, przygaszone światła lamp, blask choinek – to tylko zewnętrzna ozdoba naszego tegorocznego kolędowania w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu. Najpiękniejszą ozdobą niweckiej świątyni w niedzielny wieczór były otwarte serca mieszkańców Niwki, którzy mogli wsłuchać się w słowa pięknych, polskich kolęd i wraz z wykonawcami wielbić nowonarodzonego Chrystusa.

Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez scholę dziecięco-młodzieżową wNiebogłosy wraz z opiekunami i męski chór Homines Deo pozwolił raz jeszcze poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Po uroczystym kolędowaniu grupy parafialne działające w naszym kościele: Żywy Różaniec, chór Homines Deo oraz schola wNiebogłosy i Liturgiczna Służba Ołtarza wraz ze swoimi opiekunami: ks. proboszczem Tomaszem Folgą oraz ks. Konradem Mrukiem udali się na spotkanie, podczas którego tradycyjnie podzielili się opłatkiem i spędzili kilka chwil przy słodkim poczęstunku. Nie zabrakło również upominków dla najmłodszych artystów.

Życzymy sobie i innym, by maleńka Miłość zamieszkała w naszych sercach na zawsze i błogosławiła nam każdego dnia.

Aleksandra Pawelec