Komunikat abp. Adriana Galbasa SAC

Data dodania: 2024.03.21

Sosnowiec, 21 marca 2024 r.

ADMINISTRATORA APOSTOLSKIEGO
DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ

Z ogromną przykrością przyjąłem wiadomość o śmierci młodego mężczyzny w mieszkaniu należącym do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. W intencji Zmarłego odprawiłem Mszę Świętą, a jego rodzinę proszę o przyjęcie wyrazów głębokiego współczucia.

Ufam, że wszystkie okoliczności związane z tym wydarzeniem – w tym udział duchownego diecezji sosnowieckiej - zostaną jak najszybciej wyjaśnione.

Jesteśmy gotowi do współpracy z organami procesowymi, jak również zostały podjęte wszelkie kroki wymagane w takiej sytuacji przez prawo kościelne. Będą one w odpowiedni sposób kontynuowane.

abp Adrian J. Galbas SAC
Administrator Apostolski