Koncert Golec uOrkiestry inaugurujący MFKiP

Data dodania: 2023.01.11

29. edycję Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika otworzył 10 stycznia koncert "Kolędowanie ze św. Janem Pawłem II" w wykonaniu grupy GOLEC UORKIESTRA, przeżywającej jubileusz 25-lecia działalności.

Wypełniająca do ostatniego miejsca Będzin Arenę publiczność, na czele z bp. Grzegorzem Kaszakiem i Łukaszem Komoniewskim, prezydentem Będzina, uczestniczyła w niebywałym widowisku kolędniczym, które w połączeniu z projekcją archiwalnych wypowiedzi papieża-Polaka stanowiło wielkie świadectwo wiary okazję do refleksji religijnej i patriotycznej.

- Ten kolędowy koncert był niesamowitym wydarzeniem artystycznym, modlitwą do Nowonarodzonego, ale - jak wierzymy - także czymś jeszcze: zaostrzeniem apetytu publiczności na kolędowanie. Bo Festiwal się nie kończy, a dopiero zaczyna. Od czwartku do soboty na tej samej scenie w Będzin Arenie prawie 140 chórów, zespołów i solistów wyśpiewa ponad 300 kolęd, a całość zakończymy w niedzielę o 16.00 Koncertem Galowym. Nikogo nie powinno zabraknąć - mówił prowadzący koncert rzecznik prasowy Festiwalu Jarosław Ciszek.

Szczegółowy harmonogram przesłuchań, informacje o Koncercie Galowym oraz transmisję finału można znaleźć na stronie www.mfkip.pl.

zdjęcia: Piotr Wyparło

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.