Konkurs różańcowy w Pilicy

Data dodania: 2023.10.30

Październik jest miesiącem modlitwy Różańcowej. Dlatego została ogłoszona w parafii pw. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Pilicy trzecia już edycja konkursu na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca".

Adresatami konkursu były wszystkie dzieci z naszej parafii. Można było wykonać Różaniec z czegokolwiek i przynieść go do Kolegiaty. Konkurs jak co roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, drewnianych koralików, kwiatów, muszelek, cukierków, pomponików a nawet zakrętek i mchu itp.

Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureata...W tym roku prac było dużo, ale zwyciężył Antoni Baranowski z klasy 4 z Pilicy. Gratulujemy! Trzy prace zostały wyróżnione, a reszta dostała nagrody pocieszenia. Gratulujemy!

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 29 października w Kolegiacie po Mszy Świętej o godz.12oo. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały upominki ufundowane przez Proboszcza - ks. Andrzeja Białka.

Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana w Naszej Kolegiacie przy samym ołtarzu. Wszyscy Parafianie mogli po każdej Mszy Świętej oglądać wykonane prace.

Bardzo się cieszymy, że dzieci z naszej parafii tak licznie uczestniczyły w Nabożeństwie Różańcowym oraz wykonały tyle prac konkursowych!

ks. Andrzej Białek