Modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie

Data dodania: 2018.02.19

Modlitwa o uzdrowienie z choroby ciała i duszy i uwolnienie od trudności duchowych w kościele św. Stanisława w Sosnowcu przy ul. Kalinowej 170 (Sosnowiec Dańdówka) odbywa się w każdy pierwszy piątek miesiąca (z wyjątkiem wakacji) o godzinie 17.00. Najpierw jest okazja do skorzystania z Sakramentu Bożego Miłosierdzia – spowiedzi św. W wielu przypadkach spowiedź święta to pierwszy i najważniejszy egzorcyzm, w którym bardzo często dokonuje się całkowite duchowe uzdrowienie, albo uwolnienie od duchowych trudności. Potem jest Msza Święta, po której w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu trwa modlitwa o uwolnienie ze skutków różnych zgubnych dla duszy działań, modlitwa o uzdrowienie od choroby duszy i ciała. Za zgodą Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Sosnowieckiej Grzegorza Kaszaka odmawiany jest specjalny egzorcyzm z dopuszczonego przez Księdza Biskupa Rytuału Egzorcyzmów. Modlitwę kończy indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem z nałożeniem rąk. Dobrze jest uczestnictwo w tej modlitwie poprzedzić odpowiednim przygotowaniem poprzez spowiedź i ewentualną konsultację z Księdzem Egzorcystą.

Dlaczego modlitwa uzdrowienia?

Pan Jezus nauczał, uzdrawiał, wypędzał złe duchy i głosił Królestwo Boże. Jezus leczył wszystkie choroby wśród ludzi. Teraz też Jezus żyje i chce również uzdrawiać. Modlimy się o uzdrowienia dlatego, że Pan Jezus tak powiedział: „Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie”. (Mk16,17-18)

Daj się poprowadzić Panu Jezusowi. Modlitwa o uzdrowienia jest wołaniem człowieka do Boga żywego. „Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci którzy się źle mają”. Mk 2,17 Jeśli jesteś w potrzebie to wołaj z całego serca. Bóg wołany przyjdzie, bo obiecał: „Wszystko o co w modlitwie prosicie stanie się wam tylko wierzcie że otrzymacie”. Mk 11,24

W Ewangelii często czytamy o uzdrowieniach, których dokonywał Jezus. Zanim to nastąpi Jezus pyta o wiarę. Dopiero, gdy widzi, że człowiek wierzy, to znaczy ufa Chrystusowi, wówczas uzdrawia. Konieczna jest jednak głęboka wiara: „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Łk 1,37

Co zrobić jeśli moja wiara jest słaba? Zawołać: „Panie Jezus Chryste, otwórz moje serce i przymnóż mi wiary. Potrzebuje Cię. Otwieram Ci drzwi mojego serca i pozwalam abyś uczynił co chcesz. Zgadzam się na Twoją wolę’’.

Jeśli nie wierzysz, wołaj: „Boże, jeżeli jesteś przyjdź do mojego życia”. Bóg odpowiada na modlitwę: „Pokropię was czystą wodą, abyście się stali czystymi, i oczyszczę was od wszystkich waszych bożków. I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała”. (Ez 36,25-26)

Bóg dokonując uzdrowienia dotyka całego człowieka: ducha, duszy i ciała. Bóg ciągle zdumiewa dokonując znaków i cudów uzdrowień. Dla Boga nie ma bowiem nic niemożliwego.

Kiedy przychodzimy na modlitwę uzdrowienia do kościoła. Przeżywasz przeciwności w życiu, niepowodzenia, sytuacje trudne do wyjaśnienia, chorujesz (fizycznie i psychicznie) to zwracając się do Boga z błaganiem o pomoc możesz liczyć na Jego wsparcie. Ale pamiętaj: nie zawsze zło, które cię dotyka w życiu to skutek działania złego ducha. Często jest to cierpienie, które Bóg dopuszcza w naszym życiu dla dobra naszego zbawienia. Wtedy należy przewartościować myślenie o cierpieniu, bo jeżeli je zaakceptujemy to przyjmujemy na swoje ramiona Chrystusowy Krzyż. A Krzyż to wielkie dobro, mało powiedziane, to ogromna łaska, to moc od Boga, która zwycięża nawet śmierć. Umiejętność przyjęcia krzyża cierpienia w swoim życiu dodaje siły w zmaganiu się w chorobie duszy i ciała i jest źródłem wszelkiego uzdrowienia. Całość modlitwy trwa kilka godzin. Zostajemy do końca modlitwy. Nie śpieszmy się.

MODLITWA O UZDROWIENIE JEST EWANGELIZACJĄ DLA WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA

ks. Andrzej Jasiński

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.