Myszków: Pogrzeb śp. ks. Krzysztofa Górskiego

Data dodania: 2023.01.18

Diecezja sosnowiecka pożegnała śp. ks. Krzysztofa Górskiego – byłego proboszcza parafii w Dąbrowie Górniczej-Okradzionowie. Mszy pogrzebowej sprawowanej 18 stycznia 2023 r. w kościele pw. św. Stanisława BM w Myszkowie przewodniczył bp Grzegorz Kaszak.

Eucharystię koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów diecezji sosnowieckiej i częstochowskiej na czele z ks. Mariuszem Karasiem – kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu oraz ks. Zygmuntem Skipirzepą - kustoszem Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie-Syberce.

Na uroczystości obecna był rodzina śp. ks. Górskiego oraz wierni z parafii, w których posługiwał.

Dziękujemy za twoją radość, ks. Krzysztofie. Za radość kapłańską i radość spotkania przy Chrystusowym ołtarzu. Każdy, kto patrzył na twoje przeżywanie sakramentu Ołtarza, mógł odczytać zawsze jak dobry jest Pan, bo nie brakowało na twojej twarzy radości sprawowania tej Najświętszej Ofiary – powiedział w homilii ks. Czesław Ptaszek.

Podczas Mszy pogrzebowej do przedstawicieli rodziny śp. ks. Krzysztofa Górskiego zwrócił się bp Grzegorz Kaszak:

Wyrażam szczególną wdzięczność pani Małgorzacie, siostrze ks. Krzysztofa, która wzorcowo opiekowała się bratem. Nie było to łatwe. Pokonywała długie kilometry, aby ks. Krzysztof w swojej ciężkiej chorobie miał zapewnioną jak najlepszą opiekę. Bardzo dziękuję więc wszystkim, którzy ks. Krzysztofem się opiekowali – powiedział sosnowiecki ordynariusz. 

Na zakończenie liturgii w kościele ostatnie pożegnanie odczytała przedstawicielka parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbrowie Górniczej-Okradzionowie, gdzie śp. ks. Krzysztof Górski pełnił urząd proboszcza. (Cały tekst pożegnania dostępny jest TUTAJ)

Po Eucharystii doczesne szczątki Zmarłego odprowadzono na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu parafialnym w Myszkowie.

Śp. ks. Krzysztof Górski – urodzony 18 maja 1957 r. w Myszkowie, syn Jana i Adeli z domu Kocot, pochodził z rodziny robotniczej. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Myszkowie, uczęszczał do LO w Żarkach-Mieście. W latach od 1 września 1980 r. do 22 maja 1988 r. odbył i ukończył studia filozoficzno-teologiczne, z przygotowaniem pedagogicznym w Częstochowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie.

Od czerwca 1988 r. do sierpnia 1993r. pełnił funkcję wikariusza w parafii pw. św. Franciszka w Niegowonicach. Następnie pracował w parafii pw. św. Stanisława BM w Czeladzi a potem w parafii pw. Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej. Następnie przez rok był rezydentem w parafii w Szreniawie.

Od 1996 r. do 2009 r. pracował w Stanach Zjednoczonych. Do diecezji wrócił w 2009 r. i przez rok pomagał w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Sosnowcu.

Od 21 sierpnia 2011 r. został skierowany do pomocy duszpasterskiej w Jaworznie-Byczynie. Z dniem 15 czerwca 2012 r. został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny w Wolbromiu.

Od 1 lipca 2015 r. do 1 maja 2022 r. był proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbrowie Górniczej-Okradzionowie.

Śp. ks. Krzysztof Górski zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Odszedł do Pana w 66. roku życia i 35. roku kapłaństwa.

tekst i zdjęcia: ks. Przemysław Lech

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.