Czeladź: Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała

Data dodania: 2023.02.24

W lutym Msza Święta o uzdrowienie duszy i ciała za wstawiennictwem świętego Szarbela zbiegła się w czasie z obchodami Środy Popielcowej. Eucharystii odprawionej w tym dniu o godzinie 18.00 przewodniczył ks. Jarosław Wolski. Z racji rozpoczęcia Wielkiego Postu świątynia była wypełniona wiernymi pragnącymi godnie rozpocząć ten okres oczekiwania na Zmartwychwstanie Pana.

W swej homilii ksiądz proboszcz zauważył, że pierwszy Popielec miał miejsce, gdy Chrystus upadł pod ciężarem krzyża, a Jego czoło dotknęło prochów ziemi. Po tym upadku na umęczonym obliczu Jezusa widać było ślad pyłu jako znak pokuty, choć to ludzie naznaczeni byli winą, a nie On.

To my powinniśmy z Chrystusem podejmować pokutę. Gdy pozbędziemy się grzechu, zawrzemy z Bogiem przymierze, które będzie początkiem naszej nieśmiertelności. Poprzez pokutę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana jesteśmy powołani do życia, a nie do śmierci. Posypanie głów popiołem to zewnętrzny znak pokuty, ale najważniejszy jest szczery wewnętrzny żal i przemiana naszych serc. Umocnieni tymi słowami skłoniliśmy nasze głowy, prosząc, by posypanie głów popiołem nie było tylko zewnętrznym znakiem, lecz prawdziwym ukorzeniem się przed Bogiem.

Po zakończonej Eucharystii celebrans udzielił zebranym indywidualnego błogosławieństwa relikwiami świętego Szarbela oraz namaszczenia olejem.

relacja: Agnieszka Babio & ks. Andrzej