Muza Dei: wywiad z bp. Arturem Ważnym

Data dodania: 2024.06.28

- Kościół ma za zadanie pomagać ludziom spotkać się z Panem Bogiem i pomagać spotkać się z ludźmi. Dzisiaj niestety, z różnych względów tak nie jest - powiedział bp Artur Ważny. Wywiad przeprowadziła Magdalena Sierka z Muza Dei. Centrum Nowej Kultury jest organizatorem m.in. „Strefy młodych” i „Strefy chwały”.

- Kościół kojarzy się raczej jako miejsce, gdzie Pana Boga trudno spotkać, a budowanie wspólnoty też jest - jak myślą młodzi - utrudnione. Z różnych względów – tłumaczył bp Artur Ważny. Wskazał, że do młodych trzeba wychodzić, próbować być z nimi, „bo taka jest natura Kościoła”. - Kościół nie czeka, nie siedzi, a przynajmniej nie powinien. Powinien za to być tam, gdzie młodzi są i próbować im pokazać, że „jestem zainteresowany waszym życiem”, ale nie po to, żeby was wykorzystać i skrzywdzić.

Ideą Strefa Młodych Festiwal jest stworzenie przestrzeni i czasu spotkania dla młodych ludzi. Będzie to odpowiedź na pragnienia bycia w grupie, rozwoju swoich pasji, pielęgnowania talentów i bycia szczęśliwym. To przestrzeń dla młodych, by tworzyć wspólnotę, rozwijać swój potencjał i pielęgnować wartości chrześcijańskie wśród rówieśników.

Będzie to całodniowe wydarzenie gromadzące młodych ludzi z różnych regionów Polski, podczas którego będą się poznawać, integrować, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, wysłuchiwać rozmów z inspirującymi i znanymi osobami.

Wydarzenie odbędzie się 5 października w Arena Sosnowiec Zagłębiowski Park Sportowy. Wśród zaproszonych znajdą się m.in. Arkadio, Cukier, Andrzej Sobczyk, Luxtorpeda, Edzio Rap, o. Tomasz Maniura, o. Tomasz Nowak, ks. Sebastian Kosecki, bp Grzegorz Suchodolski, abp Adrian Galbas. Gospodarzem wydarzenia będzie bp Artur Ważny.