Niedziela Palmowa w Dąbrowie Górniczej

Data dodania: 2023.04.02

W Kościele katolickim Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień – czas bezpośrednio poprzedzający Święta Wielkanocne. W czasie liturgii wspominany jest uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, poprzedzający jego mękę i śmierć na krzyżu. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida”.

Tego dnia w parafiach święci się palmy wielkanocne i odbywają się uroczyste procesje z palmami. Nie inaczej było i w naszej parafii, gdzie pod przewodnictwem Księdza Proboszcza o godzinie 11:00 odbyła się symboliczna procesja z palmami wokół świątyni.

Wśród licznej grupy najmłodszych wyłoniono także zwycięzców ogłoszonego wcześniej konkursu na „Największą i Najpiękniejszą Palmę”.  Wygrani otrzymali przygotowane nagrody, a dla każdego dziecka, które przygotowało palmę czekał słodki upominek.

ks. Grzegorz Półtorak