Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii świętej

Data dodania: 2024.06.25

W niedzielę 23 czerwca 2024 r. w Dąbrowie Górniczej - Okradzionowie w parafii Wniebowzięcia NMP bp Artur Ważny pobłogosławił czterech mężczyzn, którzy od tej pory będą pełnić funkcję nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

Moderatorem osób pełniących funkcję nadzwyczajnych szafarzy w diecezji sosnowieckiej ks. Marcin Lech. W diecezji posługują od 2013 r. W czasie celebrowania Eucharystii zastępują ustanowionych akolitów, mogą również w szczególnych przypadkach pomagać w rozdawaniu Komunii św. podczas Mszy świętej, jeśli z powodu braku kapłanów obrzęd Komunii przedłużyłby znacznie sprawowanie liturgii lub wobec niedyspozycji kapłanów (np. choroba lub starość).

tekst: Mikołaj Wójtowicz
zdjęcia: Jarosław Ciszek i Michał Baranowski