Od 28 maja "Niedziela" dostępna z nowym "Magazynem"

Data dodania: 2023.05.26

"Niedziela. Magazyn" to kolejna, nowa inicjatywa wydawnicza Zarządu Instytutu NIEDZIELA – wydawcy Tygodnika Katolickiego Niedziela i lifestylowego dodatku do Niedzieli pt. Bliżej Życia z Wiarą.

"Magazyn" pojawi się w sprzedaży w niedzielę 28 maja i będzie dostępny tylko w parafiach. Nowe czasopismo jest kwartalnikiem, choć nie wykluczamy, że w przypadku ciepłego przyjęcia przez czytelników, zwiększymy częstotliwość jego wydań.

Na 100 stronach "Magazynu" chcemy poruszać tematykę historyczną, szczególnie z zakresu historii Kościoła w naszej ojczyźnie. Jest to historia w przeważającej mierze chwalebna, co stoi u fundamentów niekwestionowanej i nadal niezniekształcanej przez kulturę fejku prawdy, że Kościół zawsze stał z narodem, a Polska narodziła się wtedy, kiedy Kościół zapuścił pierwsze korzenie na naszych ziemiach. Na stronach Magazynu chcemy opowiadać o tym bogactwie, bo tego przypominania nigdy – a szczególnie dziś – dość. To jest dobra historia.

Do podjęcia tej inicjatywy skłonił nas także renesans zainteresowania historią, po którą poniekąd zmuszeni byliśmy sięgnąć, aby znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, które niespodziewanie przyniosła nowa sytuacja polityczna na świecie. Być może zresztą pojawiły się one, bo zapomnieliśmy, że to historia jest nauczycielką życia.

Wśród autorów, którzy zgodzili się na współpracę z naszym "Magazynem", nie brakuje uznanych specjalistów, takich jak prof. Grzegorz Górski, prof. Grzegorz Kucharczyk czy prof. Wojciech Roszkowski.

"Niedziela. Magazyn" będzie bogato ilustrowanym periodykiem, drukowanym na papierze wysokiej jakości, co powoduje, że jego cena będzie nieco wyższa niż naszego tygodnika. Chcemy podkreślić, że wpływ na to mają jedynie wyższe koszty produkcji.

Ufamy, że wierni czytelnicy "Niedzieli", na których zawsze możemy liczyć, zainteresują się także tym wydawnictwem. Wiemy, Drodzy, że jesteście autorytetami w wielu środowiskach, dlatego prosząc o życzliwe przyjęcie "Magazynu", ufamy, iż dacie o nim dobrą opinię w waszych środowiskach.

www.magazyn.niedziela.pl

Instytut "Niedzieli"

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.