Odpust w Rogoźniku

Data dodania: 2023.10.23

22 października bp Grzegorz Kaszak przewodniczył sumie odpustowej w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku.

Jak zaznaczył biskup, Pismo Święte już na pierwszych swoich stronach mówi o małżeństwie i rodzinie.

- Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że instytucje takie jak małżeństwo i rodzina, pochodzące od Boga Wszechmogącego przezywają kryzys. A są one bardzo ważne, bo to od rodziny zależy życie naszego narodu i przyszłe pokolenia, które kiedyś przejmą ster władzy i rządzenia. A to będzie wpływało na nasze życie - powiedział bp Grzegorz Kaszak w czasie kazania.

Odpust w parafii połączony był z niedzielą powołaniową. Była możliwość złożenia ofiary na seminarium w Częstochowie oraz Papieskie Dzieła Misyjne z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego.

Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku została ustanowiona w 1957 r. Terytorialnie wydzielona została z parafii pw. Wszystkich Świętych w Siemonii. Początkowo do sprawowania kultu służyła przydrożna kaplica pw. św. Jadwigi z XVI wieku, a następnie większa, która spłonęła 10 grudnia 1987 r. Obecny kościół został wybudowany w latach 1984-1993.