Olimpiada o św. Janie Pawle II - są laureaci z Olkusza

Data dodania: 2021.06.10

5. miejsce w skali kraju zajęła Patrycja Cader, uczennica I LO w Olkuszu, która wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Janie Pawle II. Zawody miały miejsce 30 marca i z racji pandemii odbyły się w formie zdalnej. Kilka dni temu uczniowie otrzymali nagrody.

W sumie w olimpiadzie wzięło udział aż 11 uczniów olkuskiego liceum. Kilku zajęło wysokie miejsca: 8 miejsce - Jakub Skowron, 10 miejsce - Aleksandra Hajduła, 14 miejsce - Oliwier Głodkowski, 17 miejsce - Julia Dziuba, 19 miejsce - Zuzanna Kaliś, 21 miejsce - Julia Śliwa i Klaudia Czarnota, 22 miejsce - Angelika Nowak i Nikola Świerczek oraz 38 miejsce - Szymon Redel.


od lewej: Klaudia Czarnota, Aleksandra Hajduła, Patrycja Cader, Oliwier Głodkowski, Zuzanna Kaliś, Nikola Świerczek

 

Swoimi wrażeniami z rywalizacji konkursowej podzieliła się laureatka 5. miejsca - Patrycja Cader:

Niedawno miałam okazję wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Janie Pawle II. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, dzięki któremu na nowo poznałam historię Papieża Polaka. Dowiedziałam się wielu ciekawych informacji, a dodatkowo poznałam wiele fajnych osób.

Poziom trudności Olimpiady nie należy do  najprostszych, ale i nie najtrudniejszych.  Biorąc w niej udział pierwszy raz zajęłam 5. miejsce w kraju, a więc wystarczy trochę chęci i przeczytanie materiałów przygotowanych przez księdza. Serdecznie zapraszam do udziału w różnych konkursach religijnych, organizowanych także w naszej diecezji! W końcu zawsze warto spróbować poszerzać i sprawdzać swoją wiedzę oraz wygrywać nagrody.

Uczniowie zostali przygotowani do olimpiady przez swojego katechetę - ks. Grzegorza Woszczka.

Organizatorem zawodów był Zespół Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych "Olimpus".

ks. Przemysław Lech

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.