Olkusz: koncert kolęd w Bazylice

Data dodania: 2024.01.16

14.01.2024 r., w niedzielę, odbył się w olkuskiej Bazylice pw. św. Andrzeja Ap. koncert kolęd i pastorałek, na który zapraszali starosta olkuski Bogumił Sobczyk i wicestarosta Paulina Polak – reprezentujący Starostwo olkuskie. Koncert pod tytułem „Zielona kolęda” w wykonaniu grupy wokalnej AF Music oraz zespołu Carrantuohill rozpoczął się po Mszy św. wieczornej, około godziny 18.00.

Powitał zebranych i m.in. wygłosił słowo o Bożym Narodzeniu proboszcz ks. Mieczysław Miarka, po czym podziękował za tę muzyczną inicjatywę. Następnie głos zabrał starosta olkuski B. Sobczyk, który wypowiadając się także na zakończenie Koncertu Kolęd i Pastorałek wyraził wszystkim głęboką wdzięczność.

Obecny był też na koncercie, jako gość, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik wraz z małżonką. Poszczególne utwory koncertu zapowiadane były przez dyrygenta, który również śpiewał niektóre pieśni. Grupa wokalna i zespół pięknie zaprezentowali kolędy i znane oraz nieznane pastorałki. Wykonali też kilka pieśni irlandzkich.

Prowadzący nawiązał dialog z publicznością, który zaowocował jeszcze większym pozytywnym przeżyciem koncertu, zachęcał też pod koniec do wspólnego śpiewu. Słuchał koncertu, obok licznie przybyłej publiczności, ks. Robert Żwirek – dyrygent olkuskiego Chóru Parafialnego.

oprac. tekstu i zdj. Tomasz Wilczyński

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.