Olkusz: koncert organowy w Bazylice

Data dodania: 2023.09.25

22.09.2023, po Mszy św. wieczornej, odbył się w Bazylice pw. św. Andrzeja Ap. w Olkuszu koncert, którego wykonawcą był dr Krzysztof Urbaniak, grający na historycznych organach Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego.

Koncert rozpoczął słowem ks. Mieczysław Miarka – proboszcz miejsca. W programie Pan Profesor wykonał m.in. utwory, których twórcami byli: Georg Bohm, Paolo Bottacio, Dieterich Buxtehude, Diomedes Cato, Tarquinino Merula, Andreas Neunhaber, Paul Siefert i Jan Pieterszoon Sweelinck.

Wyrażono wdzięczność za współpracę sponsorom i partnerom, którymi byli: Mathias-Tantau-Stiftung, Landgrafmoritzstiftung, a także Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej Stiftung für Deutsch-Polnische Zusammenarbeit i Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Koncert odbył się w ramach 52. Międzynarodowego Festiwalu Heinricha Schütza – Kraków 2023.

W Bazylice olkuskiej rozpoczną się 6 października XXIV Międzynarodowe Olkuskie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej, które potrwają do 8.10. Początek koncertów o godz. 18.30.

tekst i zdjęcia: Tomasz Wilczyński

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.