Olkusz: Msza w intencji pracowników wodociągów

Data dodania: 2023.05.10

10-go maja o godzinie 13.00, z okazji Dnia Pracownika Wodociągów i Kanalizacji, w Bazylice pw. św. Andrzeja Ap. w Olkuszu odprawiona została przez ks. Mieczysława Miarkę – proboszcza miejsca, Msza święta w intencji o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, o potrzebne Łaski dla Zarządu, pracowników, emerytów, rencistów Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Spółka z o.o., w Olkuszu, a także za ich rodziny, przyjaciół i za zmarłych pracowników i zmarłych z rodzin pracowników tego Przedsiębiorstwa.

Piękne okolicznościowe kazanie, wskazujące m.in. na wartość pracy osób pracujących w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji dla miasta, gminy i powiatu, wygłosił ks. Tomasz Karaś. Złożył też życzenia pracownikom Zakładu i ich rodzinom. Na zakończenie Eucharystii życzenia złożył tym osobom także Ksiądz Proboszcz.

Po zakończeniu Przenajświętszej Ofiary Eucharystycznej krótki koncert dla uczczenia tego Dnia wykonał na organach H. Hummla - organista Maciej Semla. Następnie odśpiewano, wraz z organami, „Boże coś Polskę”. Później zrobiono pamiątkowe zdjęcie przy stopniach wieży olkuskiej Bazyliki.

oprac. tekstu i zdj. Tomasz Wilczyński