Olkusz: Parafialni muzycy uczcili św. Cecylię

Data dodania: 2023.11.27

22.11.2023 przypadało liturgiczne wspomnienie św. Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej racji w Bazylice pw. św. Andrzeja Ap. w Olkuszu, w sobotę 25 listopada o godz. 17.00 odprawiona została Msza święta w intencji parafialnego organisty Macieja Semli, chórów parafialnych - męskiego pod dyr. Jana Kućmierczyka i mieszanego pod dyr. ks. Roberta Żwirka - oraz scholi dziecięcej z siostrą Elżbietą Baran i ks. Robertem Żwirkiem.

Podczas tej Mszy św. grał na organach Hansa Hummla i śpiewał M. Semla. Zaśpiewał też, wzbogacając jeszcze muzycznie tę Eucharystię, Chór Męski. Mszy św. przewodniczył ks. Antoni Mańka.

W koncelebrze tej Przenajświętszej Ofiary udział brali ks. Robert Żwirek i ks. Grzegorz Woszczek. Wyrazy wdzięczności i życzenia złożył osobom świętującym ks. Mieczysław Miarka – proboszcz miejsca. Odniósł te życzenia także do całej wspólnoty zgromadzonej na Mszach świętych, która uczestniczy poprzez słowa mówione, ale i poprzez wspólny śpiew.

Po Eucharystii najpierw odśpiewano, z akompaniamentem organów, pieśń „Chrystus wodzem”, następnie piękny występ miała Schola, po czym koncert zaprezentował Chór Mieszany „Cantores Minores Basilica Sancti Andreae”, na chwałę Pana Boga, w Trójcy Świętej jedynego, Chrystusa Króla, a także Matce Bożej Niepokalanej i Św. Cecylii. Koncert zapowiadał ks. R. Żwirek.

Wszystkim osobom grającym i śpiewającym na Bożą chwałę życzymy wielu Łask i szczególnego otwierania się na te dary - płynące nieustannym strumieniem od naszego Boga i Stwórcy - a także wstawiennictwa Matki Bożej i ciągłej opieki Patronki św. Cecylii.

tekst i zdjęcia: Tomasz Wilczyński

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.