Olkusz: spotkanie kolędowe

Data dodania: 2024.01.09

7.01.2024 odbyło się w Bazylice pw. św. Andrzeja Ap. w Olkuszu Spotkanie modlitewno-muzyczno-kolędowe Stowarzyszenia na rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego.

Rozpoczął je słowem wprowadzenia miejscowy ks. Mieczysław Miarka. Proboszcz podziękował osobom angażującym się w działalność Stowarzyszenia za cały ostatni rok, a zwłaszcza zaangażowanie w Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej i Kameralnej oraz w Letni Festiwal Organowy. Złożył także życzenia noworoczne.

Prowadzeniem spotkania - wykonaniem kolęd na organach H. Hummla i śpiewem, zajmowali się - jak ich nazwał ksiądz proboszcz - „nasi mistrzowie” prof. Krzysztof Urbaniak i organista olkuskiej Bazyliki Maciej Semla. Członkowie Stowarzyszenia włączali się w śpiew kolęd i bili brawo artystom.

oprac. tekstu i zdj. Tomasz Wilczyński