Olkusz: spotkanie kręgu Domowego Kościoła

Data dodania: 2024.02.12

11 lutego br. bp Grzegorz Kaszak odwiedził krąg Domowego Kościoła przy parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Wziął udział w 3-godzinnym spotkaniu formacyjnym, na którym podzieliliśmy się blaskami i cieniami codziennego życia, rozważyliśmy fragment Pisma Świętego oraz podjęliśmy refleksję nt. Kościoła w nawiązaniu do roku duszpasterskiego.

Świadectwo jednej z osób:

Kiedy w sercu rodzi się miłość do Jezusa, taka która sprawia, że nie potrafi się bez Niego żyć, nie wystarczy być „niedzielnym” katolikiem, nie wystarczy raz w roku iść na pielgrzymkę, nie wystarczy  w okresie Wielkiego Postu odmówić sobie słodkości – pragnie się czegoś więcej - pragnienie  się jeszcze większej bliskości Boga.

Takie pragnienie  nosiłam w swoim sercu już od bardzo dawna, aż na mojej życiowej drodze stanęła wspólnota Domowego Kościoła.

Wspólnota wspaniałych, cudownych i dobrych ludzi, kochających Boga i żyjących Bogiem.  Przystąpienie do tej wspólnoty bardzo umocniło moją wiarę, moje małżeństwo. Nadało mojemu życiu właściwy kierunek i właściwy rytm.

Wspólna modlitwa z mężem, pracowanie nad wybraną regułą życia czy codzienna lektura Pisma Świętego  ugruntowuje i umacnia moją wiarę a przede wszystkim daje siłę do pokonywania codziennych trudności i otwiera na działanie Ducha Świętego.

Wspaniałą ucztą duchową jest każde nasze spotkanie, na którym  m.in. rozważamy wybrany fragment Pisma Świętego. Każdy jest prawdziwy i autentyczny w tym co mówi o Swoim życiu, o Swojej relacji z Bogiem. Od każdego z uczestników mogę się czegoś nauczyć. Każdy wnosi w moje życie coś innego i jest dla mnie inspiracją. Ta łączność naszych dusz, które pragną wielbić w Swoim życiu Pana i Jemu służyć, sprawia, że  na każde kolejne spotkanie czekam z utęsknieniem.

Każdego dnia dziękuję dobremu Bogu za każdego członka Naszej Wspólnoty i za to, że mogę być jej cząstką na Chwałę Panu!

Monika Rudzka-Pruszyńska

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.