Pielgrzymka: Wyruszyli w drogę! (II dzień)

Data dodania: 2022.08.08

Po noclegu w Ogrodzieńcu-Podzamczu XXXI Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę znów wyruszyła w drogę. Pątnicy mają dziś do przebycia trasę o długości ok. 24 kilometrów, podzieloną na cztery odcinki.

Najważniejszym punktem II dnia pielgrzymki jest Msza święta i konferencja Ojca Duchownego - ks. Michała Bordy. Miejscem celebracji będzie tradycyjnie kościół parafialny pw. św. Bartłomieja Apostoła we Włodowicach (archidiecezja częstochowska).

Ks. Paweł Tracz, dyrektor Sosnowieckiej Pielgrzymki, przypomina również o możliwości pielgrzymowania w formie duchowej:

- Mamy świadomość, że nie każdy może wziąć udział w pieszej pielgrzymce. Przeszkodą mogą się okazać choroba, podeszły wiek, czy choćby tak prozaiczna sprawa jak brak urlopu w tym czasie. Dlatego zachęcamy do udziału w tzw. duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

Do grupy duchowych pielgrzymów może należeć każdy, kto zbowiąże się do codziennego wypełnienia następujących praktyk: modlitwa w ciągu dnia (pacierz poranny i wieczorny), odmówienie jednej części, a przynajmniej jednej dziesiątki różańca w intenecjach, z którymi pielgrzymi zdążają na Jasną Górę, odmówienie modlitwy Anioł Pański i koronki do Bożego Miłosierdzia, udział w Apelu Jasnogórskim, odmówienie Modlitwy Duchowego Pielgrzyma, przeczytanie i rozważenie fragmentu Pisma Świętego, uczestnictwo w Eucharystii i przyjmowanie Komunii św.

Ta forma pielgrzymowania trwa tak długo, jak długo pielgrzymuje piesza grupa - tłumaczy ks. Tracz.

Aby dołączyć do grupy duchowych pielgrzymów można wysłać swoje zgłoszenie mailem na adres pielgrzymka.sosnowiec@gmail.com . Należy podać swoje imię i intencję, którą pielgrzymi piesi zaniosą do Częstochowy. W tych intencjach będzie odmawiana codziennie jedna dziesiątka Różańca, a wyznaczony kapłan codziennie będzie sprawował w tych intencjach Mszę świętą.

Pamiętajmy w osobistych modlitwach o sosnowieckich pielgrzymach, którzy niosą na Jasną Górę nasze intencje, a wśród nich tę szczególną: dziękczynną za 30 lat istnienia Diecezji Sosnowieckiej. Módlmy się o dar dobrej pogody i bezpiecznego wędrowania do Częstochowy.

TRASA II DNIA: Ogrodzieniec-Podzamcze  Zawiercie-Kromołów – Zawiercie-Pomrożyce – Włodowice (konferencja i Msza) – Łutowiec (nocleg)

tekst: ks. Przemysław Lech
zdjęcia: Iza Bator


 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.