Pilica: Bierzmowanie i poświęcenie konfesjonału

Data dodania: 2022.06.20

19 maja w Kolegiacie pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy, 77 kandydatów przyjęło z rąk bp. Grzegorza Kaszaka Sakrament Bierzmowania. Sosnowiecki ordynariusz poświęcił także nowy konfesjonał.

Bierzmowanie jest kolejnym spośród sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu.

Ks. Mirosław Pasek przygotowywał młodzież do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zgromadzona młodzież wraz ze świadkami bierzmowania, rodzicami i bliskimi prosiła o Ducha Świętego - mądrości, rozumu, rady, męstwa, pobożności, umiejętności, bojaźni Bożej, które będą pomocą w ich dorosłym życiu chrześcijańskim. Święci patroni wybrani przez młodych stan się ich orędownikami u Boga wypraszającymi łaski, konieczne do odpowiedzialnego życia dorosłego chrześcijanina.

Na zakończenie młodzież otrzymała jako pamiątki bierzmowania Pismo Święte oraz Pamiątkową Kartę z datą bierzmowania, imieniem i nazwiskiem swoim i świadka oraz wybranym imieniem.

Młodzież podziękowała Biskupowi za udzielony Sakrament Bierzmowania oraz przekazała na Jego ręce swoją ofiarę, która zostanie przeznaczona na sosnowieckie hospicjum. Nie zabrakło również życzeń dla bp. Grzegorza z racji 33. rocznicy święceń kapłańskich i zapewnienia o modlitwach w Jego intencji.

tekst i zdjęcia: Grzegorz Piąty