Pilica: Marsz w obronie św. Jana Pawła II

Data dodania: 2023.04.01

W Niedzielę Palmową w tym roku przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W parafii pw. św. Jana Chrzciciela i Św. Jana Ewangelisty w Pilicy zgromadziliśmy się w rynku przed Mszą Świętą o godz. 12.oo aby łącząc się z innymi rodakami w Polsce, stać murem w obronie św. Jana Pawła II.

O godz. 11.4o wyruszył marsz z pilickiego rynku do Kolegiaty z relikwiami Papieża-Polaka i z palmami.

Mimo niesprzyjającej pogody odmawiając litanie do św. Jana Pawła II dotarliśmy pod pomnik papieża, znajdujący się obok Kolegiaty, gdzie odśpiewaliśmy Barkę i zapaliliśmy znicze.

Msze Święte w tym dniu obyły się z obrzędem poświęcenia palm. Po Mszy Świętej został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę. Zostały nagrodzone wszystkie prace, a wyróżnione dziesięć palm.

Fundatorem nagród był proboszcz - ks. Andrzej Białek.

tekst i zdjęcia: Grzegorz Piąty