Pożar kościoła pw. św. Floriana w Sosnowcu-Zagórzu

Data dodania: 2023.06.22

Z wielkim bólem pragnę poinformować, iż w dniu dzisiejszym wybuchł pożar na dachu kościoła św. Floriana w Sosnowcu.

W akcji ratowniczej uczestniczy kilkudziesięciu strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Zagłębia i ze Śląska.

Dzięki zaangażowaniu i ofiarności duszpasterzy parafii oraz strażaków wyniesiono i uratowano Najświętszy Sakrament oraz naczynia i szaty liturgiczne z zakrystii. Akcja ratownicza nadal trwa.

Naszym modlitwom polecam całą rodzinę parafii św. Floriana w Sosnowcu oraz jej duszpasterzy.

Jestem wdzięczny służbom ratowniczym - Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, Powiatowemu Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Sosnowiec, Pogotowiu Ratunkowemu - za ofiarność przy gaszeniu pożaru i zabezpieczaniu miejsca. Straty i zniszczenia są ogromne, chociaż jeszcze nie do końca oszacowane.

W najbliższą niedzielę we wszystkich parafiach naszej diecezji zostanie odczytany list skierowany do wiernych diecezji sosnowieckiej. Poinformuję także o sposobach pomocy parafii św. Floriana. Wszelką pomoc można też już teraz kierować na numer konta parafialnego. Liczę na hojność i wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli.

Otoczmy modlitwą rodzinę parafialną w tych trudnych chwilach. Jako rodzina kapłańska i diecezjalna bądźmy solidarni z tymi wszystkimi, których dotknęła tragedia.


+ Grzegorz Kaszak
Biskup Sosnowiecki 

Rzymskokatolicka Parafia
pw. św. Floriana Męczennika
ul. Gen. T. Bora-Komorowskiego 2
41-219 Sosnowiec
Numer konta:
30 1020 2498 0000 8802 0018 8060

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.