Sosnowiec: Acies Legionu Maryi

Data dodania: 2023.04.19

Acies dla Legionu Maryi jest podniosłym wydarzeniem, wyrażającym jedność z Maryją i zawierzenie Jej swojego życia, a także odnowienie legionowej deklaracji wierności, podczas której legioniści odnawiają osobisty akt poświęcenia się Matce Bożej wypowiadając słowa: “Jestem całkowicie Twój, moja Królowo, moja Matko i wszystko co posiadam jest Twoje”.

Tym razem uroczystość ta odbyła się w naszej parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Sosnowcu. Organizatorem była Kuria Legionu Maryi pw. Matki Bożej Anielskiej w Diecezji Sosnowieckiej. Na uroczystość zaproszono Kapłanów –Kierowników Duchowych.

Z Katowic przybył pełniący funkcję Kiererownika Duchowego Komicjum LM od 1990 r. Ks. Bernard Jośko, Kurię Sosnowiecką LM reprezentowali ks. Ryszard Pietrzak, ks. Andrzej Jasiński z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu, ks. Andrzej Cieślik - dziekan dekanatu zagórskiego – główny celebrans uroczystej Mszy świętej.

Na uroczystość zaproszono również Br. Kazimierza Woźniaka - prezydenta Komicjum i Zarząd Prezydium LM pw. MB. Piekarskiej przy Archidiecezji w Katowicach oraz wszystkich członków LM Kurii Sosnowieckiej, Auksyliatorów i sympatyków LM.

Legion Maryi jest stowarzyszeniem ludzi świeckich, których celem jest głoszenie chwały Bożej, wspieranie Kościoła na polu ewangelizacyjnym i dążenie do osobistej świętości poprzez modlitwę i pracę apostolską w duchu zawierzenia i pod przewodnictwem Najświętszej Maryi Panny.

Legioniści Maryi czują się uczniami Jezusa – mają obowiązek zmieniać świat, by był bardziej ludzki i bardziej Boży, by stawał się świątynią Bożej chwały. Aby to uczynić winni najpierw sami żyć uczciwie i po Bożemu. Prowadzeniu takiego życia służy formacja, za którą odpowiadają kierownicy duchowi poszczególnych prezydiów. Po mszy św. wszyscy udali się na agapę, którą przygotowali członkowie wspólnoty legionowej. Przy stole braterskim można było porozmawiać o pracy legionowej i posmakować dobrych ciast.

s. Stanisława Dramińska