Sosnowiec: Droga Krzyżowa na Plac Papieski

Data dodania: 2023.03.25

Jest już tradycją, że piątek IV tygodnia Wielkiego Postu odbywa się Droga Krzyżowa na Plac Papieski w Sosnowcu. Organizatorem nabożeństwa jest parafia pw. NMP Różańcowej w Sosnowcu-Klimontowie.

Wspólna modlitwa miejscowych parafian oraz wiernych z okolicznych wspólnot rozpoczęła się Mszą Świętą wieczorną sprawowaną przez ks. Piotra Ryża w kościele pw. NMP Różańcowej w Sosnowcu.

Po Eucharystii rozpoczęła się Droga Krzyżowa, której przewodniczył proboszcz - ks. Paweł Kempiński. Przez całą trasę mężczyźni nieśli masywny, drewniany Krzyż, który swoim ciężarem przypominał ogrom cierpienia Chrystusa w czasie Jego Męki.

Rozważania zostały oparte o nauczanie św. Jana Pawła II, a odczytywali je członkowie poszczególnych wspólnot parafialnych.

Droga Krzyżowa zakończyła się jak zawsze pod Krzyżem znajdującym się obok pomnika Papieża-Polaka.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację Drogi Krzyżowej, a w sposób szczególny Policji, która zabezpieczała całą trasę.

tekst: ks. Przemysław Lech
zdjęcia: I. Godzisz, ks. P. Lech