Sosnowiec: Dzień skupienia dla Służby Zdrowia

Data dodania: 2024.04.29

27 kwietnia 2024 r., w Hospicjum Sosnowieckim im. św. Tomasza Apostoła odbył się wielkanocny dzień skupienia dla służby zdrowia, w którym wzięła udział grupa 30 osób zaangażowanych w posługę chorym w placówkach medycznych znajdujących się na terenie diecezji sosnowieckiej.

Wśród uczestników dnia skupienia prowadzonego przez ks. Mariusza Biśtę, kapelana hospicjum sosnowieckiego, znaleźli się lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medyczni i wolontariusze pracujący w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i Olkuszu.

Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem Drogi Światła, po którym ks. Mariusz, inspirując się Orędziem Papieża Franciszka na XXXII Światowy Dzień Chorego 2024, podjął w czasie konferencji temat samotności chorych i pracowników służby zdrowia oraz znaczenia relacji z Bogiem i człowiekiem dla wychodzenia z izolacji.

Kulminacyjnym momentem była Msza św. w kaplicy hospicyjnej sprawowana w intencji wszystkich, którzy służą cierpiącym w naszej diecezji. Podczas dnia skupienia nie zabrakło też czasu na rozmowę przy znakomitym cieście przygotowanym przez wolontariuszy hospicjum. Całość spotkania zakończyła koronka do Miłosierdzia Bożego ofiarowana za chorych.

Dzień skupienia został zorganizowany przez Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Sosnowieckiej. Bieżące informacje o działaniach duszpasterstwa można znaleźć na profilu: www.facebook.com/dsz.sosnowiec

ks. Grzegorz Koss
diecezjalny duszpasterz