Sosnowiec: ferie młodzieży z parafii na Niwce

Data dodania: 2023.01.30

Ferie zimowe to dla dzieci czas odpoczynku od obowiązków szkolnych, ale także to doskonały czas integracji dzieci działających w parafialnych grupach. Taka feryjna integracja odbyła się w grupach dziecięcych i młodzieżowych parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu-Niwce.

Drugi tydzień ferii to czas wspólnych zabawa i warsztatów na miejscu w parafialnych salkach, weekendowo w najdłuższej polskiej wsi Zawoja. Weekend to czas zabaw na pływalni, czas manualnych warsztatów: malowanie na szkle, wypiek i dekoracja pierników, ekozabawki z siana i wizyta w babiogórskim parku czarnego Daniela gdzie zwierzęta można było pokarmić z ręki. To piękny wspólnego bycia razem, wzajemnej integracji i zdobywania pomysłów do pracy  dla dobra i rozwoju wspólnoty parafialnej.

Ks. Konrad Mruk