Sosnowiec: Festyn Parafialny na Niwce

Data dodania: 2023.09.18

W niedzielę 17 września w ogrodach parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu-Niwce odbył się I Rodzinny Festyn Parafialny. Organizatorami tego integrującego społeczność Niwki wydarzenia był wraz parafią św. Jana Chrzciciela, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Stefana Żeromskiego znajdująca się w samym centrum wspomnianej dzielnicy.

Od godz. 15.00 na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: występ znanej już w całym Sosnowcu Scholi wNiebogłosy, która po niespełna rocznej działalności wydała swoją pierwszą płytę, występ uczniów ze Szkoły Specjalnej w Sosnowcu, pokazy i ćwiczenia pierwszej pomocy pod okiem ratowników z Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, prezentacja możliwości wozu strażackiego z OSP Porąbka, alpaki i koniki, wspaniała woda z sokiem przygotowana przez Sosnowieckie Wodociągi, kiełbaski z grilla, pyszne ciasta, popcorn i wata cukrowa przygotowane przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 15, a wydawane pod czujnym i uśmiechniętym okiem pani Dyrektor.

Ostatnii gośćmi tego integracyjnego wydarzenia byli Dj Remi i Dj WW Imperium, którzy porwali wszystkich do tańca przy bardziej lub mniej znanych melodiach.

To był I Festyn na Sosnowieckiej Niwce i na pewno nie ostatni, gdyż mieszkańcy swoją obecnością i chęcią do wspólnej zabawy pokazali, że chcą takich wydarzeń na chwałę Boga i dla dobra człowieka.

Ks. Konrad Mruk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.