Sosnowiec: Majówkowy wyjazd dzieci z Niwki

Data dodania: 2023.05.04

Tegoroczną majówkę na długo zapamiętają ministranci oraz dzieci ze scholi wNiebogłosy, która na co dzień prowadzi swą działalność przy parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu-Niwce. Mali artyści wraz z ks. Konradem Mrukiem i opiekunami udali się na odpoczynek do nadmorskiego Rewala.

Kilkudniowy pobyt okazał się być czasem wspaniałej integracji przebiegającej pod znakiem słońca i dobrego humoru. Piękna pogoda, która towarzyszyła im już od pierwszego dnia wycieczki pozwoliła na dużą aktywność fizyczną i poznanie najbliższej okolicy.

Zwiedzili Muzeum Rybołóstwa w Rewalu, ruiny kościoła w Trzęsaczu czy centrum Pogorzelicy. Mieli okazję przejechać się kolejką wąskotorową oraz kolejką retro.

Największą atrakcją był dla dzieci udział w militarnej przygodzie. Podczas 4-godzinnego pobytu na poligonie dzieci poznaly średniowieczne zwyczaje, wykonały rozmaite ćwiczenia sprawnościowe, poszukiwały skarbów za pomocą elektronicznego wykrywacza metali, a nawet jechały pojazdem marki Ural. Mialy też możliwość sprawdzić jak zachowuje się ich ciało na żyroskopie. Dzieci wykazały się dużą odwagą, sprytem, a przede wszystkim umiejętnością współpracy.

Nadmorski klimat wpływał dobrze na apetyt wypoczywajacych - był więc czas na pyszne lody czy kiełbaski z grilla.

Podczas wyjazdu nasi ministranci oraz wNiebogłosy zadbali także o sferę duchową - przygotowali oprawę Mszy Świętej w pobliskim kościele i zaprezentowali mieszkańcom swój repertuar muzyczny, zarażając ich uśmiechem i dobra energią.

Przy pięknym zachodzie słońca pożegnali się z Morzem Bałtyckim. Do domu zabrali ze sobą walizki po brzegi wypełnione wspomnieniami. Wrocili pełni energii do dalszej pracy na chwałę Bożą.

Ks. Konrad Mruk