Sosnowiec: Msza na Niwce za Babcie i Dziadków

Data dodania: 2024.01.23

W niedzielę 21 stycznia w parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu-Niwce, podczas Mszy św. o godz. 11:00, której przewodniczył ks. Michał Borda, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, dzieci dziękowały Panu Bogu za obecność w ich życiu babci i dziadka, modląc się o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i szacunek.

Ukochanym dziadkom wręczyły własnoręcznie zrobione serca oraz róże – symbol miłości. Dla zmarłych wypraszali łaskę miłosierdzia Bożego i szczęście w niebie.

Ks. Konrad Mruk

 

Schola "wNiebogłosy"
w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Choć na zewnątrz biało i mroźno, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu panowała gorąca atmosfera. A wszystko za sprawą niweckiej scholi dziecięco-młodzieżowej wNiebogłosy, która w piątkowy wieczór stanęła w murach biblioteki, by wraz z zaproszonymi gośćmi radować się z narodzenia Jezusa.

Mali artyści zaprezentowali publiczności utwory ze swojej drugiej płyty pt. „Moc wspólnej kolędy”, zachęcając tym samym do wielbienia Boga poprzez śpiew. W krótkim montażu słowno-muzycznym dokonali refleksji nad tym, co w życiu jest ważne - podkreślili istotę budowania fundamentów wiary, nadziei i miłości oraz konieczność troski o wartości bezcenne i ponadczasowe.

W imieniu własnym oraz opiekuna grupy, ks. Konrada Mruka, życzyli zebranym błogosławieństwa Bożego oraz tego, by iskra dobra, która tli się w sercu każdego człowieka rozpaliła ogień szczęścia i prawdziwej, chrześcijańskiej radości. Słowa piosenki wyśpiewanej na zakończenie spotkania: „Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa, przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak” niech tkwią w ludzkich sercach nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia, lecz towarzyszą każdemu z nas w codziennym życiu.

Aleksandra Pawelec

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.