Sosnowiec: Szpital Miejski ma relikwie św. Jana Pawła II

Data dodania: 2022.09.21

W dniu 19.09.2022 w Krakowie o godz. 11:00 na ul. Kanoniczej odbyło się spotkanie Ks. Kard. Stanisława Dziwisza z Prezes Szpitala Miejskiego w Sosnowcu Anetą Kawką. Z rąk Ks. Kardynała na ręce Prezes Anety Kawki zostały przekazane relikwie Św. Jana Pawła II z przeznaczeniem do kaplicy szpitalnej pod im. Bł. Hanny Chrzanowskiej.

W tym spotkaniu więźli udział również kapelan szpitala ks. Łukasz Lisowski, Prezes Mysłowickiego Centrum Zdrowia Kajetan Gornik oraz Rafał Rudnik Wiceprezes Zarządu Fundacji im. Bp. Tadeusza Pieronka.

Na wyrażoną wcześniej w sposób formalny prośbę władz szpitala o przekazanie relikwii papieża Ks. Kardynał odpowiedział pozytywnie zapraszając przedstawicieli do swojej rezydencji. Wypada zaznaczyć, że Kard. Stanisław Dziwisz wyraził swoją radość, że w takim miejscu będzie obecna osoba papieża.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze wspominając osobę św. Jana Pawła II i sytuacje oraz wydarzenia związane z wybitnym Wielkim Papieżem. Pośród różnych przywołanych wtedy kwestii warto zaznaczyć; o czym powiedział Ks. Kardynał, że Papież wielokrotnie przebywał w szpitalu i zawsze jak tylko mógł to chodził i odwiedzał chorych rozmawiał z nimi i ich błogosławił.

Mówił, że często drzwi od pokoju Papieża się otwierały i wchodzili pracownicy szpitala by tylko się z nim przywitać i zapytać jak się czuje, co wielką radość sprawiało Papieżowi. Wspomniał również że, Papież był zawsze otwarty w czasie swojej choroby na kontakt z personelem i drugim człowiekiem. Uczestnicy tego spotkania otrzymali z rąk Ks. Kardynał także po różańcu a następnie udzielił błogosławieństwa przybyłym gościom.

Cała społeczność Szpitala Miejskiego wyraża wdzięczność Prezes Anecie Kawce za starania o otrzymanie relikwii do szpitalnej kaplicy na czele z Ks. kapelanem. Planowana uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II jest przewidziana na dziś 18 października, kiedy to przypada patronalne święto służby zdrowia. Św. Janie Pawle II - módl się za nami i wypraszaj łaski dla wszystkich pracowników oraz pacjentów szpitala.

tekst: ks. Łukasz Lisowski
zdjęcia: Robert Dąbrowski

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.