Spotkanie modlitewne na Placu Papieskim

Data dodania: 2024.04.03

2 kwietnia na Placu Papieskim w Sosnowcu odbyło się modlitewne czuwanie z racji 19. r. śmierci św. Jana Pawła II. Wcześniej ks. Karol Nędza, dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu przewodniczył Mszy w parafii Matki Bożej Różańcowej na Klimontowie. Eucharystię koncelebrował także ks. Paweł Kempiński, proboszcz parafii.

W czasie kazania ks. Karol Nędza odniósł się do postaci papieża-Polaka.

- Był dany przez Opatrzność Bożą Kościołowi i światu we właściwym czasie. Jego nauczanie i życie wpłynęło na losy nie tylko Kościoła, ale i naszego kraju. Pontyfikat był przebogaty w papieskie nauczanie, niektórzy doliczyli się aż 85 tys. stron, które papież napisał - mówił w czasie kazania ks. Karol Nędza.

Zaznaczył, że nie sztuką jest, by wszystko to streścić. Zaproponował, aby poszukać tego, co było najbardziej istotne w przesłaniu Jana Pawła II.

Po Mszy wierni udali się na Plac Papieski, gdzie wzięli udział w modlitewnym czuwaniu, odmówili część chwalebną różańca, odśpiewali „Barkę” oraz zapoznali się z historią Placu Papieskiego, stojącego na nim pomnika i spotkania Jana Pawła II z wiernymi.

Obecni byli m.in. przedstawiciele Akcji Katolickiej, Rycerzy Kolumba i Wojowników Maryi. Na zakończenie relikwiami św. Jana Pawła II zebranych pobłogosławił ks. Mariusz Karaś, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Odśpiewano również Apel Jasnogórski.

tekst i zdjęcia: Mikołaj Wójtowicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.