Świąteczna pomoc dla Polaków na Ukrainie

Data dodania: 2023.12.07

We współpracy ze Stowarzyszeniem Katolickim Przyjaźń Jaworznicka Diecezja Sosnowiecka organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz naszych rodaków mieszkających w ogarniętej wojną Ukrainie, w polskiej parafii pw. św. Wawrzyńca w Żółkwi, gdzie proboszczem jest Lwowianin – ks. Józef Legowicz.

Za zebrane fundusze chcemy kupić produkty, których tam w Zółkwi naszym rodakom po prostu brakuje, albo na nie ich nie stać, bo wojna, inflacja i wiele jeszcze innych rzeczy odcisnęły piętno za zwykłych prostych ludziach.

Podarujmy im trochę przedświątecznego uśmiechu, jeszcze raz pokażmy, że nie jesteśmy obojętni wobec biedy i cierpienia. Chcielibyśmy przed świętami zawieźć dary z radością i nadzieją.

Czy się uda? Zależy to od nas wszystkich. Dlatego zachęcam do wsparcia świątecznej pomocy dla naszych Rodaków.

Pomoc Świąteczna dla naszych rodaków na Ukrainie

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Katolickie Diecezji Sosnowieckiej im. Św. Jana Pawła II
Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka
Fundacja Cross Borders

Chcemy pomóc naszym rodakom z parafii pw.  św. Wawrzyńca w Żółkwi (Ukraina), gdzie proboszczem jest ks. prał. Józef Legowicz, kapłan Archidiecezji Lwowskiej.

Wpłat – z dopiskiem POMOC RODAKOM
- można dokonywać na konto:
Stowarzyszenie Katolickie Diecezji Sosnowieckiej
im. św. Jana Pawła II
Nr konta: 33 2490 0005 0000 4520 8471 7188

Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka
Nr konta: 32 8445 0007 0000 0000 0332 0001

Za zebrane fundusze zakupimy żywność o długim terminie przydatności oraz środki czystości.

ks. Mariusz Karaś
Stowarzyszenie Katolickie