Światowe Dni Młodzieży - etap ostatni

Data dodania: 2023.08.08

„Jaśniejcie światłem Chrystusa” to słowa, którymi Ojciec Święty na zakończenie ŚDM w czasie dwudniowego czuwania wezwał młodych do dania świadectwa. 5 sierpnia w godzinach południowych zgromadziliśmy się na placu czuwania całą wspólnotą Światowych Dni Młodzieży, aby wieczorem spotkać się z Papieżem, posłuchać Jego słowa skierowanego specjalnie do nas młodych, adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a w nocy modlitewnie czuwać.

W tym czasie odmawialiśmy wspólnie różaniec w przyniesionych przez nas intencjach, modliliśmy się brewiarzem, śpiewaliśmy a dodatkowo podejmowalismy rozmowy z innymi wspólnotami/oazami z Polski i nie tylko.

Poranną niespodzianką był przejazd  Papieża, przez nasze sektory. Ojciec Święty chciał być blisko nas. Bardzo nas to ucieszyło. O godzinie dziewiątej rozpoczęliśmy Mszę Świętą pod przewodnictwem Papieża Franciszka, która była Mszą zakończenia ŚDM, a zarazem rozesłaniem. Papież Franciszek wzywał nas: "Idźcie i zanieście wszystkim promienny uśmiech Boga!"

Dowiedzieliśmy się także o następnym miejscu spotkania z Ojcem Świętym i młodymi!  Będzie to Seul w Korei Południowej.

Papież gorąco nas zachęcał: "Do Was młodzi, którzy pielęgnujecie wielkie marzenia, ale często przyćmiewa je lęk, że ich nie zrealizujecie; do Was, młodzi, którzy czasami myślicie, że nie dacie rady; do Was, młodzi, kuszeni w tych czasach, żeby się zrazić, uważać siebie za niezadowalających lub ukrywać cierpienie, maskując je uśmiechem; do Was, młodzi, którzy chcecie zmieniać świat i walczycie o sprawiedliwości pokój; do Was, młodzi, którzy wkładacie w to wysiłek i wyobraźnię, ale wydaje się wam, że to nie wystarcza; do Was, młodzi, których Kościół i świat potrzebują tak, jak ziemia potrzebuje deszczu; do Was, młodzi, którzy jesteście teraźniejszością i przyszłością; tak, do Was, młodzi, Jezus mówi: Nie lękajcie się"

Słowa Papieża Franciszka zapadną głęboko w naszych sercach, a będą jeszcze długo w nas pracować ;) Pragniemy na co dzień jaśnieć światłem Chrystusa!

Jako młodzi dziękujemy osobom odpowiedzialnym za naszą grupę! Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć te wspaniałe dni w Lizbonie. Dziękujemy za każdą pomoc dotyczącą naszego wyjazdu!

Dziękujemy za każdą modlitwę i słowa wsparcia! Dziękujemy naszemu księdzu biskupowi Grzegorzowi, księżom proboszczom, duszpasterzom, naszym rodzinom, przyjaciołom i wszystkim naszym dobroczyńcom.

tekst: Tatiana Kornobis

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.